Pewnie zastanawialiście się, co to znaczy prowadzić życie w stylu bohemy. Czy jest to tylko moda, forma duchowości, sposób myślenia czy sposób życia?

To jest coś głębszego, życie w stylu bohemy to nie martwienie się o przyszłość czy przeszłość i życie chwilą. Ten stan umysłu często opiera się na wyrażeniu carpe diem.

W tym artykule dowiesz się, jak w pełni żyć w stylu bohemy, co to znaczy być bohemą w dzisiejszych czasach i jakie jest pochodzenie terminu "życie w stylu bohemy".

Pochodzenie cyganerii

Przede wszystkim termin ten odnosił się do Cyganów z czeskiego regionu Czech w XIX wieku. Ci koczowniczy ludzie z Europy Wschodniej mieli bardzo złą reputację i mieli trudności z integracją. Krytykowano ich za nieprzystosowanie się do miejscowego stylu życia oraz za nieprzestrzeganie prawa i zasad.

Życie w bohemie

Liczni twórcy literaccy rozwijali ten swobodny i wolny wizerunek, wytykając Cyganom brak moralności czy zdrowia. Tak jest na przykład w przypadku francuskiej powieści Henry'ego Murgera "Scènes de la vie de Bohème".

Można by zapytać, czy trzeba być Cyganem lub Cyganką, aby prowadzić życie cyganerii.

To właśnie w latach 60. ruch ten odrodził się dzięki młodym ludziom chcącym łamać społeczne kody. W tym czasie świat przeżywał prawdziwy kryzys społeczny, a młodzi ludzie nie rozpoznawali już siebie poprzez ludzi, którzy rządzili. Kultura bohemy dostała drugi wiatr w żagle dzięki ruchowi hippisowskiemu i rock'n'rollowemu. W późniejszym okresie termin bobo pojawił się na określenie osoby, która była zwolennikiem kontrkultury i bohemy, ale jednocześnie należała do klasy mieszczańskiej.

W dzisiejszych czasach określenie "styl życia cyganerii" jest używane bezkrytycznie. Wystarczy żyć nieco inaczej niż inni, aby zostać opisanym jako taki.

Ale nie zwracaj uwagi na tego typu osoby i kontynuuj swoje życie tak, jak uważasz za stosowne, to właśnie czyni cię autentycznym.

Co to znaczy być bohemą w dzisiejszych czasach?

W coraz bardziej powierzchownym społeczeństwie, trudno jest pozostać autentycznym, prostym i pozytywnym. I tu właśnie wkracza bycie bohemą. Rzeczywiście, przyjęcie stylu życia bohemy jest nowym sposobem na życie w chwili obecnej w pełnej wolności, nie martwiąc się o negatywne rzeczy wokół nas.

Kobiety z bohemy
Wszystko pięknie, ale co to właściwie znaczy być bohemą?
Czy jest to po prostu bunt przeciwko społeczeństwu, margines, czy po prostu nieprzystosowanie?
W rzeczywistości, bycie bohemą oznacza po prostu ewolucję, by żyć pełnią życia, tak jak uważasz za stosowne. Musisz być także wystarczająco wrażliwy na to, co Cię otacza, mieć otwarty umysł i umieć uchwycić właściwe energie. Ekologia i zwierzęta są również bardzo ważnymi tematami, aby żyć w harmonii z naszym światem.
Odchodzimy od uprzedzeń wobec włóczęgów czy Cyganów na rzecz zdrowej i wolnej filozofii życia. Po prostu bycie sobą w 100% bez chęci bycia tym, kim się nie jest.
Życie chwilą, optymizm i pacyfistyczne poglądy to wspólne wartości cyganerii. Wysoki stopień uduchowienia, literatura, muzyka i zainteresowanie sztuką to atrakcyjne cechy życia cyganerii.
Nie przejmowanie się opiniami innych ludzi, podążanie za swoimi ideałami, bycie w zgodzie z samym sobą to główne atuty bycia bohemą w dzisiejszych czasach. Pytanie, które masz prawo sobie zadać brzmi: czy jesteś bohemą?

5 zasad życia w stylu bohemy

Miałeś spust czytając te linie i teraz chcesz żyć prawdziwym życiem bohemy? To właśnie w codzienności wszystko się rozgrywa, należy przestrzegać zasad i reguł, aby móc ogłosić się bohemą.
Oczywiście, to wszystko jest bardzo teoretyczne i życie bohemy jest bardziej o rozwoju osobistym, ale podzieliliśmy się z tobą kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić każdego dnia.
Kobiety z bohemy

1. Postaw na styl bohemy. 

Aby w jak największym stopniu odzwierciedlić swoją osobowość, zalecamy uaktualnienie garderoby, tak aby pasowała do Twojego nowego stylu życia.

Aby być w zgodzie ze swoimi przekonaniami i wiarą, wybieraj wygodne materiały i wzory nawiązujące do natury, a także luźne fasony.

Jest tylko jedna zasada, jeśli chodzi o akcesoria - rozpieszczaj się i dodaj swój osobisty akcent. Tak długo, jak pozostajesz autentyczny i sobą, wtedy twój strój jest idealny.

2. Bądź przyjazny dla środowiska.

Ochrona Twoich dzieci oznacza również ochronę ich ekosystemu. Cyganeria to z reguły miłośnicy przyrody i zwierząt. Pożegnaj się z pestycydami i tworzywami sztucznymi i postaw na produkty lokalne, naturalne i nieopakowane.

3. Bądź otwarty.

Odkrywanie nowych horyzontów, nowych kultur i nowych ludzi jest ważne, aby zachować otwarty umysł. Bądź ciekawy, aby odkrywać rzeczy, które są autentyczne i odmienne od tego, co już znasz. Nie oceniajcie i uczcie się na różnicach, to właśnie uczyni was silniejszymi.

4. Żyj zdrowo i prosto.

Zapomnij o materialnym przepychu i postaw na prosty styl życia z tylko tym, czego potrzebujesz. Zachowaj swoje zdrowie i swoje ciało poprzez zdrowe odżywianie. To właśnie poprzez porzucenie tego, co powierzchowne, możesz połączyć się z samym sobą i stać się w 100% autentyczny.  

5. Żyj chwilą.

Korzystaj z życia w pełni i baw się dobrze, nie traktując życia zbyt poważnie! Bohema jest szczęśliwa i spędza życie tańcząc, śmiejąc się i śpiewając z ludźmi, których kocha.

Cieszenie się chwilą to bycie beztroskim, bez martwienia się o przyszłość i bez stawiania barier. To nie jest brak dojrzałości, ale zdrowy sposób na bycie w 100% spełnionym.

Wniosek

Istnieją pewne rzeczy, które są niezbędne do prowadzenia życia w stylu bohemy w zgodzie z samym sobą.

  • Bycie otwartym umysłem
  • Obroń swoje ideały i uwierz w lepszy świat
  • Uwolnij się od wartości współczesnego społeczeństwa
  • Życie chwilą
  • Życie z niewielką ilością i bez zbędnych wygód
  • Być w jedności z naturą
  • Żyj własnym życiem, nie zważając na uprzedzenia
  • Bądź bardziej kreatywny
  • Przestańcie padać ofiarą przemysłu i konsumpcjonizmu
  • Złamać kody

Jest to prawdziwe przesłanie nadziei i miłości, które czeka na Ciebie, jeśli zdecydujesz się na życie w stylu bohemy.

53 12, 19:53